Benito pitná fontána Egea zelená

Značka: Benito

Městské fontány s pitnou vodou jsou významným prvkem veřejného prostoru v městském prostředí, který slouží k poskytování čisté a pitné vody pro obyvatele a návštěvníky města. Jedná se o vysoce atraktivní výrobek pouličního nábytku, který vyniká skvělou odolností proti korozi a vandalismu. 

Fontána na pití Egea se od ostatních fontán z řady Street Furniture odlišuje svou zelenou barvou.

Městské pítko z ocelové konstrukce o průměru 190 mm je ošetřené ochranným procesem Ferrus, který zaručuje vysokou odolnost proti korozi, má kruhovou hlavní konstrukci a poniklovaný tlakový kohoutek (UM510G).  Konstrukce je ošetřena epoxidovým nátěrem a zeleným polyesterovým nátěrem RAL 6005. Ocelový rohový rám a odtokový rošt jsou pozinkovány.

Úprava Ferrus se skládá ze tří vrstev nanesených po otryskání všech nečistot: elektrolytické lázně, epoxidového nátěru a šedého polyesterového nátěru.

 

Dostupnost Skladem
Kód: UM510-1_N
19 320 Kč 23 377 Kč včetně DPH
Benito pitná fontána Egea zelená
Značka: Benito

Produktový list

Technická specifikace


 

ROZMĚRY

 

 

Ref. A B H H1 
UM510/1 Ø 195 - 1000 850

   

 
 
 
(uvedené rozměry jsou v mm)
 


KOTVENÍ

Doporučené kotvení: 
 
 
 
 
 
 

 

VYUŽITÍ A UMÍSTĚNÍ

Městské pítka s pitnou vodou mohou být zároveň praktickými a estetickými prvky, které přispívají k atraktivitě a kvalitě života ve městě. Je důležité udržovat tyto fontány v dobrém stavu a zajistit, aby byly dostupné pro všechny vrstvy obyvatelstva.

  1. Zásobování pitnou vodou: Hlavním účelem městských fontán je poskytovat lidem čistou a pitnou vodou. To je zvláště důležité v teplých letních měsících, kdy lidé potřebují hydrataci.

  2. Ekologický přínos: Městské fontány s pitnou vodou mohou snížit spotřebu plastových lahví a nápojových obalů, což přispívá k ochraně životního prostředí.

  3. Zdraví a pohodlí: Tyto fontány poskytují obyvatelům a turistům snadný přístup k čerstvé vodě, což podporuje zdravý životní styl a pohodlí v městském prostředí.

  4. Místo setkávání: Městské fontány často slouží jako místo setkávání lidí. Lidé se tu mohou zastavit, popovídat si a odpočinout si.

  5. Architektonický prvek: Fontány mohou být také architektonicky zajímavými prvky, které zdobí městské prostranství a přispívají k jeho estetické hodnotě.

  6. Zavlažování zeleně: Voda z městských fontán může být použita také k zavlažování okolní zeleně, což pomáhá udržovat veřejná prostranství atraktivní a zdravá.

  7. Sdílené zdroje: Městské fontány s pitnou vodou jsou společným zdrojem pro všechny obyvatele a návštěvníky města, což podporuje pocit sdíleného prostoru a komunity.

 


  

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Fontány a parková pítka
Záruka: 2 roky